MCASQ31LSB7683MTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
0.068 µF ±20% 250V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
MCASQ31LSB7683MTNA01
DigiKey Part Number
587-MCASQ31LSB7683MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASQ31LSB7683MTNA01
Description
CAP CER 0.068UF 250V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASQ31LSB7683MTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)