MAASQ31LSB7104KTCA01 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 429
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 1 750
Datasheet
In Stock: 0
YAGEO
YAGEO
TDK
Murata Electronics
New Product
0.1 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
MAASQ31LSB7104KTCA01
DigiKey Part Number
587-MAASQ31LSB7104KTCA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MAASQ31LSB7104KTCA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MAASQ31LSB7104KTCA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAASQ31LSB7104KTCA01
Description
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)