LSXBD4040MKL220M
DigiKey Part Number
587-LSXBD4040MKL220MTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LSXBD4040MKL220MCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LSXBD4040MKL220MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSXBD4040MKL220M
Description
FIXED IND 22UH 540MA 480 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Wirewound Inductor 540 mA 480mOhm Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
510mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
480mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
18MHz
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-25°C ~ 120°C
Type
Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)