LBXND4040MKL220MDG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Image for LBXND4040MKL220MDG is not available
LBXND4040MKL220MDG
DigiKey Part Number
587-LBXND4040MKL220MDGTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LBXND4040MKL220MDG
Description
FIXED IND 22UH 620MA 400 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 620 mA 400mOhm 1616 (4040 Metric)
Category
Shielding
Semi-Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
400mOhm
Series
Frequency - Self Resonant
18MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1616 (4040 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1616
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Current - Saturation (Isat)
500mA