LMK212BJ225MD-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 9 531
Datasheet
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
Direct
TDK
YAGEO
In Stock: 119
Murata Electronics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
KEMET
2.2 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
LMK212BJ225MD-T
DigiKey Part Number
LMK212BJ225MD-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMK212BJ225MD-T
Description
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LMK212BJ225MD-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)