LLMCA321611T380NG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 15 891
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
38 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1206 (3216 Metric) 6A 5mOhm
LLMCA321611T380NG
DigiKey Part Number
587-LLMCA321611T380NGTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLMCA321611T380NG
Description
FERRITE BEAD 38 OHM 1206 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current Rating (Max)
6A
Manufacturer
DC Resistance (DCR) (Max)
5mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance @ Frequency
38 Ohms @ 100 MHz