HMK325BJ475MM-PE is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
4.7 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
HMK325BJ475MM-PE
DigiKey Part Number
587-HMK325BJ475MM-PETR-ND - Tape & Reel (TR)
587-HMK325BJ475MM-PECT-ND - Cut Tape (CT)
587-HMK325BJ475MM-PEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMK325BJ475MM-PE
Description
CAP CER 4.7UF 100V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
HMK325BJ475MM-PE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)