SIT9501AE-04A3-3310-125.000000E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
125 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SIT9501AE-04A3-3310-125.000000E
DigiKey Part Number
1473-SIT9501AE-04A3-3310-125.000000ETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
MEMS OSC XO 125MHZ HCSL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
31mA
Supplier Device Package
6-PQFW (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)