SIT5147AI-FK-33N0A102.400000
DigiKey Part Number
1473-SIT5147AI-FK-33N0A102.400000TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5147AI-FK-33N0A102.400000
Description
MEMS OSC TCXO 102.400000 MHZ LVC
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
102.4 MHz DCTCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 10-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±500ppb
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
62mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
10-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
10-CQFN (5x3.2)
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.042" (1.06mm)
Output
LVCMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V