SIT5021AC-2DE-33E-81.920000Y
DigiKey Part Number
1473-30981-2-ND - Tape & Reel (TR)
1473-30981-1-ND - Cut Tape (CT)
1473-30981-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5021AC-2DE-33E-81.920000Y
Description
MEMS OSC TCXO 81.9200MHZ LVDS
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
81.92 MHz TCXO LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±5ppm
Mfr
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Series
Current - Supply (Max)
55mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
6-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
35mA
Output
LVDS
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V