SIT5021AC-1BE-33VQ153.600000X is available for purchase but is not normally stocked.
SiTime
In Stock: 230
Datasheet
153.6 MHz VCTCXO LVPECL Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
Replacing Crystal technology with MEMS Oscillators
MEMS Oscillator ruggedness vs quartz part 2
SIT5021AC-1BE-33VQ153.600000X
DigiKey Part Number
1473-30165-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5021AC-1BE-33VQ153.600000X
Description
MEMS OSC VCTCXO 153.6000MHZ LVPE
Detailed Description
Category
Absolute Pull Range (APR)
±12.5ppm
Mfr
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Series
Current - Supply (Max)
69mA
Package / Case
6-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
6-SMD (3.2x2.5)
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
LVPECL
Current - Supply (Disable) (Max)
35mA
Voltage - Supply
3.3V
Base Product Number
Frequency Stability
±5ppm