SIT2024BM-S1-33E-14.145600
DigiKey Part Number
1473-SIT2024BM-S1-33E-14.145600-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT2024BM-S1-33E-14.145600
Description
MEMS OSC XO 14.1456MHZ LVCMOS LV
Customer Reference
Detailed Description
14.1456 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 3.3V Enable/Disable SC-74A, SOT-753
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
4.8mA
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q100
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Frequency
Supplier Device Package
SOT-23-5
Function
Enable/Disable
Size / Dimension
0.114" L x 0.063" W (2.90mm x 1.60mm)
Output
LVCMOS, LVTTL
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)