SIT1581AI-J3-18E-0921.600000
DigiKey Part Number
1473-SIT1581AI-J3-18E-0921.600000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT1581AI-J3-18E-0921.600000
Description
OSC MEMS XO 921.6KHZ SMD
Customer Reference
Detailed Description
921.6 kHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.8V 4-UFBGA, CSPBGA
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
10.5µA
Packaging
Strip
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
4-UFBGA, CSPBGA
Base Resonator
Supplier Device Package
4-CSP (1.54x.84)
Type
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Output
LVCMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
1.8V