CL05B682KA5NNWC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 10 626
Datasheet
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
In Stock: 10 750
Datasheet
YAGEO
KEMET
KEMET
YAGEO
TDK
In Stock: 19
Murata Electronics
Murata Electronics
6800 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
CL05B682KA5NNWC
DigiKey Part Number
1276-CL05B682KA5NNWCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL05B682KA5NNWC
Description
CAP CER 6800PF 25V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)