71V65803S133BQI is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT) Memory IC 9Mbit Parallel 133 MHz 4.2 ns 165-CABGA (13x15)
71V65803S133BQI
DigiKey Part Number
71V65803S133BQI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71V65803S133BQI
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 165CABGA
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Memory Interface
Parallel
Mfr
Clock Frequency
133 MHz
Packaging
Tray
Access Time
4.2 ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)