71V65803S100BQI is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 0
Datasheet
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT) Memory IC 9Mbit Parallel 100 MHz 5 ns 165-CABGA (13x15)
71V65803S100BQI
DigiKey Part Number
71V65803S100BQI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71V65803S100BQI
Description
IC SRAM 9MBIT PAR 165CABGA
Customer Reference
Detailed Description
Clock Frequency
100 MHz
Packaging
Tray
Access Time
5 ns
Part Status
Obsolete
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)