PA4304.472NLT is available for purchase but is not normally stocked.
Würth Elektronik
In Stock: 3 622
Eaton - Electronics Division
In Stock: 1 855
Datasheet
4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.7 A 20.5mOhm Max Nonstandard
PA4304.472NLT
DigiKey Part Number
553-2547-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4304.472NLT
Description
FIXED IND 4.7UH 4.7A 20.5 MOHM
Detailed Description
EDA/CAD Models
PA4304.472NLT Models
DC Resistance (DCR)
20.5mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Tolerance
±30%
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)