050R18-76B
DigiKey Part Number
HFF-18U-03-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
050R18-76B
Description
CABLE FFC/FPC 18POS 0.5MM 3"
Detailed Description
18 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 3.000" (76.20mm)
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Length
3.000" (76.20mm)
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Number of Conductors
18
Additional Resources
In-Stock: 554
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 18POS 0.5MM 2"
In-Stock: 1597
CABLE FFC/FPC 18POS 0.5MM 4"
In-Stock: 497
CABLE FFC/FPC 18POS 0.5MM 5"
In-Stock: 47
CABLE FFC/FPC 18POS 0.5MM 5.98"