050R18-152B
DigiKey Part Number
HFF-18U-06-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
050R18-152B
Description
CABLE FFC/FPC 18POS 0.5MM 5.98"
Detailed Description
18 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 5.984" (152.00mm)
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Length
5.984" (152.00mm)
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Number of Conductors
18
Additional Resources
In-Stock: 768
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 18POS 0.5MM 2"
In-Stock: 1597
CABLE FFC/FPC 18POS 0.5MM 3"
In-Stock: 554
CABLE FFC/FPC 18POS 0.5MM 4"
In-Stock: 497
CABLE FFC/FPC 18POS 0.5MM 5"