R88D-KT15F
DigiKey Part Number
Z10008-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R88D-KT15F
Description
SERVO DRIVER 4.7A 480V LOAD
Detailed Description
Servo AC 380 ~ 480VAC Supply 4.7A 480V Load
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
R88D-KT15F Models
Category
Current - Output
4.7A
Wattage - Load
1.5 kW
Series
Voltage - Supply
380 ~ 480VAC
Interface
Serial, USB
Operating Temperature
0°C ~ 55°C
Weight
4.1 lbs (1.9 kg)
Voltage - Load
480V