11925SA-12R-EUD-1
DigiKey Part Number
12-11925SA-12R-EU-D1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
11925SA-12R-EUD-1
Description
FAN AXIAL 119X25MM 12VDC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 12VDC Square - 119mm L x 119mm H Ball 128.2 CFM (3.59m³/min) 4 Wire Leads
Category
Noise
47.0dB
Mfr
Power (Watts)
7.44 W
Packaging
Box
Termination
4 Wire Leads
Operating Temperature
14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Voltage - Rated
Approval Agency
CE, cULus, VDE
Size / Dimension
Square - 119mm L x 119mm H
Current Rating (Amps)
0.620A
Width
25.00mm
Voltage Range
7 ~ 13.2VDC
Air Flow
128.2 CFM (3.59m³/min)
Static Pressure
0.360 in H2O (89.6 Pa)
Lifetime @ Temp.
40000 Hrs @ 60°C