09225VA-24L-EA-00
DigiKey Part Number
12-09225VA-24L-EA-00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
09225VA-24L-EA-00
Description
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 24VDC Square - 92mm L x 92mm H Ball 61.1 CFM (1.71m³/min) 2 Wire Leads
Noise
38.5dB(A)
Series
Power (Watts)
3.36 W
Packaging
Box
Operating Temperature
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Size / Dimension
Square - 92mm L x 92mm H
Current Rating (Amps)
0.140A
Width
25.00mm
Voltage Range
14 ~ 27.6VDC
Air Flow
61.1 CFM (1.71m³/min)
Static Pressure
0.260 in H2O (64.8 Pa)
Lifetime @ Temp.
40000 Hrs @ 60°C