09225VA-12K-AA-00
DigiKey Part Number
12-09225VA-12K-AA-00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
09225VA-12K-AA-00
Description
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 12VDC Square - 92mm L x 92mm H Ball 54.0 CFM (1.51m³/min) 2 Wire Leads
Noise
35.5dB(A)
Series
Power (Watts)
2.16 W
Packaging
Box
Operating Temperature
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Size / Dimension
Square - 92mm L x 92mm H
Current Rating (Amps)
0.180A
Width
25.00mm
Voltage Range
7 ~ 13.8VDC
Air Flow
54.0 CFM (1.51m³/min)
Static Pressure
0.200 in H2O (49.8 Pa)
Lifetime @ Temp.
40000 Hrs @ 60°C