NJW4184U3-33B-TE2 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NJW4184U3-33B-TE2 |
Description | IC REG LINEAR 3.3V 300MA SOT89-3 |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 300mA SOT-89-3 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NJW4184U3-33B-TE2 Models |
Category | Current - Output |
Mfr | Current - Quiescent (Iq) 9 µA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | PSRR 40dB (1kHz) |
Part Status Active | Protection Features Over Current |
Output Configuration | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Output Type | Mounting Type Surface Mount |
Number of Regulators 1 | Package / Case TO-243AA |
Voltage - Input (Max) 35V | Supplier Device Package SOT-89-3 |
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V | Base Product Number |
Voltage Dropout (Max) 0.1V @ 100mA |