MU01260-32.768K
DigiKey Part Number
644-MU01260-32.768KTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-MU01260-32.768KCT-ND - Cut Tape (CT)
644-MU01260-32.768KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MU01260-32.768K
Description
CRYSTAL 32.768KHZ 6PF SMD
Detailed Description
32.768 kHz Crystal 6pF 2-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
6pF
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.081" L x 0.047" W (2.05mm x 1.20mm)
Frequency Stability
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)