GRM1885C2A680JA01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 25 968
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 12 031
Datasheet
Direct
TDK
Direct
KYOCERA AVX
Upgrade
KEMET
Upgrade
KEMET
KYOCERA AVX
In Stock: 243
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
In Stock: 60
YAGEO
68 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
GRM1885C2A680JA01J
DigiKey Part Number
490-11487-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM1885C2A680JA01J
Description
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM1885C2A680JA01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)