DSC6101CA3B-460K800
DigiKey Part Number
150-DSC6101CA3B-460K800-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC6101CA3B-460K800
Description
OSCILLATOR MEMS SMD
Customer Reference
Detailed Description
460.8 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Enable/Disable 4-VDFN
Category
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
3mA (Typ)
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-VDFN
Type
Supplier Device Package
4-VDFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)