CC7V-T1A-32.768KHZ-7PF-20PPM-TB-QA is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Micro Crystal AG
In Stock: 7 945
Datasheet
Similar
Micro Crystal AG
In Stock: 519
Datasheet
Similar
In Stock: 17 615
Abracon LLC
Abracon LLC
TXC CORPORATION
TXC CORPORATION
ECS Inc.
ECS Inc.
32.768 kHz ±20ppm Crystal 7pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead
CC7V-T1A-32.768KHZ-7PF-20PPM-TB-QA
DigiKey Part Number
2195-CC7V-T1A-32.768KHZ-7PF-20PPM-TB-QATR-ND - Tape & Reel (TR)
2195-CC7V-T1A-32.768KHZ-7PF-20PPM-TB-QACT-ND - Cut Tape (CT)
2195-CC7V-T1A-32.768KHZ-7PF-20PPM-TB-QADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC7V-T1A-32.768KHZ-7PF-20PPM-TB-QA Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case
Frequency
32.768 kHz
Supplier Device Package
2-SMD (3.2x1.5)
Frequency Tolerance
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Load Capacitance
7pF
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)