CM4545Z131B-10
DigiKey Part Number
240-2486-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM4545Z131B-10
Description
CMC 10A 4LN 130 OHM TH
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Line Common Mode Choke Through Hole 130 Ohms @ 100 MHz 10A DCR 10mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CM4545Z131B-10 Models
Category
Current Rating (Max)
10A
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
DC Resistance (DCR) (Max)
10mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Size / Dimension
0.448" L x 0.448" W (11.38mm x 11.38mm)
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.374" (9.50mm)
Number of Lines
4
Package / Case
Vertical, 8 PC Pin
Impedance @ Frequency
130 Ohms @ 100 MHz