28L0138-80R-10
DigiKey Part Number
240-2513-2-ND - Tape & Reel (TR)
240-2513-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28L0138-80R-10
Description
FERRITE BEAD 86 OHM AXIAL 1LN
Detailed Description
86 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead Axial 5A 10mOhm
EDA/CAD Models
28L0138-80R-10 Models
Category
Impedance @ Frequency
86 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
5A
Series
DC Resistance (DCR) (Max)
10mOhm
Size / Dimension
0.138" Dia x 0.206" L (3.51mm x 5.23mm)