SR151A820JARTR1 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
KEMET
KEMET
82 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR151A820JARTR1
DigiKey Part Number
478-11009-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-11009-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR151A820JARTR1
Description
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)