SR071A820JARTR1 is available for purchase but is not normally stocked.
Similar
Murata Electronics
In Stock: 152
Murata Electronics
82 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR071A820JARTR1
DigiKey Part Number
SR071A820JARTR1-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR071A820JARTR1
Description
CAP CER 82PF 100V NP0 RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
SR071A820JARTR1 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.250" (6.35mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)