SR121A101KAR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 4
In Stock: 25
In Stock: 129
Upgrade
KEMET
Upgrade
KEMET
TDK
TDK
In Stock: 391
100 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR121A101KAR
DigiKey Part Number
SR121A101KAR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR121A101KAR
Description
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.230" (5.84mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)