SR211A101KAA
DigiKey Part Number
478-7670-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR211A101KAA
Description
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 RAD
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)