SR121A101JARAP2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 662
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Upgrade
Upgrade
KEMET
KEMET
TDK
In Stock: 779
TDK
100 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR121A101JARAP2
DigiKey Part Number
SR121A101JARAP2-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR121A101JARAP2
Description
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 RAD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Box (TB)
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)