CKR06BX684KSVTR1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 120
Image for CKR06BX684KSVTR1 is not available
CKR06BX684KSVTR1
DigiKey Part Number
478-CKR06BX684KSVTR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKR06BX684KSVTR1
Description
CAP CER RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.68 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX Radial
EDA/CAD Models
CKR06BX684KSVTR1 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Failure Rate
S (0.001%)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial
Capacitance
Size / Dimension
0.290" L x 0.090" W (7.37mm x 2.29mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)