CDR31BX103AKSM-ZANAE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
KEMET
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX 0805 (2012 Metric)
CDR31BX103AKSM-ZANAE
DigiKey Part Number
478-CDR31BX103AKSM-ZANAETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR31BX103AKSM-ZANAE
Description
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR31BX103AKSM-ZANAE Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
M (1%)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)