C0805X106K9RACAUTO7210 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Similar
TDK
Similar
TDK
10 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
C0805X106K9RACAUTO7210
DigiKey Part Number
C0805X106K9RACAUTO7210-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805X106K9RACAUTO7210
Description
CAP CER 10UF 6.3V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805X106K9RACAUTO7210 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)