C0805X106K9RAC3317 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 2 368
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 2 696
Datasheet
10 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
C0805X106K9RAC3317
DigiKey Part Number
399-C0805X106K9RAC3317TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805X106K9RAC3317
Description
CAP CER 0805 10F 6.3VDC X7R
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)