C0805C681K1GACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 3 887
Datasheet
Similar
Similar
Parametric Equivalent
Direct
KYOCERA AVX
TDK
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
680 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
C0805C681K1GACTU
DigiKey Part Number
399-C0805C681K1GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C681K1GACTU
Description
CAP CER 680PF 100V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805C681K1GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)