GRM2165C2A681JA01D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 6 417
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 6 533
Datasheet
Upgrade
KEMET
Upgrade
TDK
TDK
Similar
KYOCERA AVX
680 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
GRM2165C2A681JA01D
DigiKey Part Number
490-11553-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM2165C2A681JA01D
Description
CAP CER 680PF 100V C0G/NP0 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM2165C2A681JA01D Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)