C0603C224J8RALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 1 060
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Walsin Technology Corporation
YAGEO
In Stock: 201
Murata Electronics
Murata Electronics
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
0.22 µF ±5% 10V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
C0603C224J8RALTU
DigiKey Part Number
399-C0603C224J8RALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C224J8RALTU
Description
CAP CER 0603
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603C224J8RALTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)