ASZESZE26K152
DigiKey Part Number
455-3254-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASZESZE26K152
Description
JUMPER SZE-002T-P0.3 X2 6"
Detailed Description
Black 26 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 6.00" (152.40mm)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Manufacturer
JST Sales America Inc.
Contact Finish
Tin
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Number of Rows
1
Part Status
Active
Number of Conductors
1
Contact End
Socket to Socket
Base Product Number
Length
6.00" (152.40mm)