NRAN2100-F-10A-AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for NRAN2100-F-10A-AA is not available
NRAN2100-F-10A-AA
DigiKey Part Number
1885-NRAN2100-F-10A-AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NRAN2100-F-10A-AA
Description
CIRCUIT PROTECTOR 10A
Detailed Description
Circuit Breaker Magnetic 10A 250 V AC 65 V DC Lever Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
10A
Manufacturer
Voltage Rating - AC
250 V
Series
Voltage Rating - DC
65 V