NRAN2100-10A-MA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
IDEC
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
IDEC
In Stock: 0
Datasheet
Image for NRAN2100-10A-MA is not available
NRAN2100-10A-MA
DigiKey Part Number
1885-NRAN2100-10A-MA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NRAN2100-10A-MA
Description
CIRCUIT PROTECTOR 10A
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Magnetic 10A 250 V AC 65 V DC Lever Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
10A
Manufacturer
Voltage Rating - AC
250 V
Series
Voltage Rating - DC
65 V