SCC2211N102J602TG
DigiKey Part Number
4587-SCC2211N102J602TGTR-ND - Tape & Reel (TR)
4587-SCC2211N102J602TGCT-ND - Cut Tape (CT)
4587-SCC2211N102J602TGDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Manufacturer Product Number
SCC2211N102J602TG
Description
CAP CER 1000PF 250V C0G/NP0 2211
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±5% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 2211 (5728 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
X1, Y2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
2211 (5728 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.118" (3.00mm)