SCC2211N102J602TG | |
|---|---|
Manufacturer | Holy Stone Enterprise Co., Ltd. |
Manufacturer Product Number | SCC2211N102J602TG |
Description | CAP CER 1000PF 250V C0G/NP0 2211 |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1000 pF ±5% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 2211 (5728 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Ratings X1, Y2 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 2211 (5728 Metric) |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.118" (3.00mm) |