FK135LIHM0.032768-T3 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Citizen Finedevice Co Ltd
In Stock: 90 435
Datasheet
ECS Inc.
32.768 kHz ±5ppm Crystal 12.5pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead
FK135LIHM0.032768-T3
DigiKey Part Number
631-FK135LIHM0.032768-T3TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FK135LIHM0.032768-T3
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Discontinued at DigiKey
Package / Case
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Supplier Device Package
2-SMD (3.2x1.5)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±5ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
12.5pF