FA-20H 25.0000MD30X-B5 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
25 MHz ±30ppm Crystal 16pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-20H 25.0000MD30X-B5
DigiKey Part Number
114-FA-20H25.0000MD30X-B5TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-20H 25.0000MD30X-B5
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 16PF SMD
Detailed Description
Category
Load Capacitance
16pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)