FA-20H 25.0000MD30X-B is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
25 MHz ±30ppm Crystal 16pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-20H 25.0000MD30X-B
DigiKey Part Number
FA-20H25.0000MD30X-B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-20H 25.0000MD30X-B
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 16PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FA-20H 25.0000MD30X-B Models
Category
Load Capacitance
16pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)